czwartek, 30 czerwca 2011

Czy Jamnik to pies dla mnie?

~ Jeśli potrzebujesz pieska salonowego -  NIE kupuj Jamnika, to pies potrzebujący dużo ruchu, pozostawiony sam sobie zniszczy cały salonik...
~Jeśli kupujesz psa pod wpływem impulsu - NIE kupuj Jamnika, nie kupuj żadnego psa. Psa wybiera się z całą rodziną, a nie przeglądając zdjęcia w internecie...
~Jeśli kupujesz psa, bo dziecko Cię o to poprosiło - NIE kupuj Jamnika, Jamnik nie jest odpowiednim psem dla małych dzieci, nie lubi gdy się nim rzuca i przeszkadza, może to bardzo boleśnie okazać....
~Jeśli chcesz psa spokojnego, leżącego cały dzień w swoim posłaniu -  NIE kupuj Jamnika, Jamniki to psy energiczne i tylko zmęczone po długim spacerze lezą spokojnie w swoim posłaniu, czasem nawet wtedy potrafią zaczepiać do zabawy, a najlepiej nie kupuj żadnego psa...
~Jeśli chcesz psa, któremu starczy 2 razy "obchód" wokół bloku - NIE kupuj Jamnika, Jamnik to pies myśliwski, który nie zadawała się przechadzką po chodniku.
~Jeśli w Twojej okolicy jest dużo psów, a ty zamierzasz puszczać go samego - Dla bezpieczeństwa innych psów NIE kupuj Jamnika lub nie puszczaj go samego. Jamniki to psy dominujące i terytorialne. Czasem przeceniają swoje możliwości i mogą rzucić się na psa TTB lub innego większego psa, a Jamnik dla nich to przekąska jeśli go rozdrażnią...
~Jeśli nie jesteś konsekwentny i nic nie robisz sobie gdy pies przesyła Ci oznaki dominacji - NIE kupuj Jamnika, Jamniki to psy dominujące i z łatwością przejmują "dowodzenie" w domu...
~Jeśli nie bawi Cię szkolenie psów, a lubisz je  rozpieszczać - NIE kupuj Jamnika, Jamnik potrzebuję szkolenia, by wiedział że za darmo nic nie ma, a po za tym to świetna zabawa dla psa i pogłębia się więź...
 ~ Jeśli poszukujesz pieska, który nie będzie szczekał i chętnie będzie wpuszczał wszystkich gości - NIE kupuj Jamnika, Jamnik to pies o mocnym instynkcie terytorialnym i nie wpuści nikogo obcego do domu jeśli się na to nie godzimy...
*Jeśli kochasz długie wędrówki po lesie i polach, kochasz myślistwo jednak z jakiś względów nie możesz mieć dużego psa myśliwskiego- Jamnik to pies dla Ciebie!
*Jeśli jesteś konsekwentny, będziesz szkolić swojego psa i aktywie uczestniczył w spacerach - Jamnik to pies dla Ciebie!
*Jeśli poszukujesz energicznego i sprawnego psa o małych rozmiarach, który jest w stanie oddać za Ciebie życie - Jamnik to pies dla Ciebie!!
* Jeśli poszukujesz psa stróżującego i obronnego małych rozmiarów - Jamnik to pies dla Ciebie!!
*Jeśli masz dzieci (lub sam jesteś dzieckiem) i przygotowałeś je na przybycie Jamnika. powiedziałeś, że z nim należy obchodzić się delikatnie. nie wolno go zaczepiać i najlepiej dać mu spokój gdy śpi - Kupuj Jamnika!!

Jeśli już odpowiedziałeś sobie na wszystkie pytania za i przeciw. Uzgodniłeś wszystko z rodziną, która tez zgadza się a posiadanie Jamnika w domu, dzwoń do hodowcy i umów się na spotkanie! W następnym poście możesz zobaczyć polecane hodowle Jamników i linki do ich stron!!

wtorek, 28 czerwca 2011

Żywe HOT-DOGI !

Kiedy patrzymy na jamnika, z czym nam się na pierwszy rzut oka ten sympatyczny psiak kojarzy? Wydłużony tułów, krótkie łapki - istna paróweczka! Dlatego obchody święta tych smacznych kiełbasek nie mogły się odbyć bez jamników, które tłumnie przybyły do kanadyjskiego Thamersford.
Dla czworonożnych uczestników festiwalu kiełbasek przygotowano liczne i smaczne atrakcje. Jamniki mogły wziąć udział w wyjadaniu jogurtu na czas, wyścigach na specjalnym torze, czy wyborach najlepiej przebranego psa. A było na co popatrzeć, bo właściciele wykazali się prawdziwą fantazją w kreowaniu wizerunków swoich podopiecznych.

Oczywiście akcentem dominującym była motyw przewodni imprezy, czyli parówka. Żywe hot dogi z dumą paradowały po zielonej trawce w towarzystwie rekinów, czy nawet rumaków z kowbojami na grzbiecie. Opiekunowie psów nie pozostali swoim pupilom dłużni i równie chętnie wskoczyli w przebrania - prawdziwą furorą zrobił  szczególnie człowiek ketchup.

W dziedzinie organizacji jamniczych imprez nie tylko Kanadyjczycy mają się czym pochwalić. Także w Polsce, na krakowskich traktach regularnie odbywa się marsz poprzebieranych jamników. W tym roku motywem przewodnim było 600 lecie Bitwy pod Grunwaldem Porównajcie zdjęcia i wybierzcie, kto ma większą fantazję, Polacy, czy mieszkańcy Kanady? Odpowiadajcie w komentarzach!

Byliście na takim marszu, wybierzecie się !

Kanada


Polskaniedziela, 26 czerwca 2011

Nowa smycz Rafika

2 tygodnie temu przyszła w końcu długo oczekiwana nowa smycz Rafika. Tym razem zamówiłam smycz automatyczną firmy Flexy. Jestem z niej zadowolona, bo spełaniła moje wymagania.  Zakupiłam automatyczną, ponieważ Rafik bardzo szybko chodzi, a ja nie będe za nim biegła i że tak powiem czasem zdaża mu sie chodzić "zygzakiem" zawsze to koryguje ale nie mogę mu zabronić obwąchiwania zapachu, a później przechodzi na następny po drugiej stronie chodnika. Ale widać ze jemu też się podoba nowa smycz. 

Smycz ma odblaski na tasiemce, mocny karabinek, wytrzymałą linkę, przycisk, który umożliwia zrobienia z niej normalnej smyczy.