wtorek, 26 kwietnia 2011

Charakter Jamnika

ŻADEN PIES NIE WYKAZUJE TYLE SAMODZIELNOŚCI I SPRYTU, CO JAMNIK.

Wyhodowany jako pies myśliwski, jamnik jest obecnie jednym z najulubieńszych psów do towarzystwa. Zachował swój śmiały charakter, jest psem dość niezależnym i czynnym stróżem. Doskonały towarzysz dla dzieci, ludzi starszych i osób lubiących wędrówki.

JEST WIELKĄ INDYWIDUALNOŚCIĄ W PSIM SPOŁECZEŃSTWIE.

Jest żywiołowy lecz jednocześnie uparty, łatwo się obraża gdyż jest bardzo uczuciowy. Jest wielkim cwaniakiem i kokietem i potrafi to wykorzystać dla swoich własnych psich celów, ale przede wszystkim jest przyjacielem i nieodłącznym towarzyszem swego pana w domu, polu i lesie.

PIES O NIEZALEŻNEJ OSOBOWOŚCI 

Inteligentny i ciekawy – lubi styl życia psa domowego, ale ze względu na jego duży apetyt trzeba zapewnić mu codzienną porcję aktywności i zbilansowaną karmę, aby chronić go przed nadwagą. Jamnik dysponuje mocnym głosem i jest psem nieustraszonym, więc w sytuacji, gdy coś go zaniepokoi, donośnym szczekaniem i stanowczą postawą przypomina każdemu, że w rzeczywistości jest psem o wielkim sercu.

Jamnik to...
-Wielka osobowość w małym ciele,
-Wielki pies w małym ciele,
-Wielki pieszczoch,
-Doskonały towarzysz zabaw i wędrówek,
-Wspaniały stróż,
-Niesamowity sportowiec i atleta
-To nie jest zwykły, o tym wie każdy kto choć raz miał jamnika
- Jak mówi to mój tata...Doberman na krótkich nóżkach :)

4 komentarze:

 1. Doberman na krótkich nóżkach :)

  Co prawda to prawda hehe Nasz Pedro już 12 lat dobermanuje z nami 8) Kondycja,zdrowie jak u młodzieniaszka. Do zeszłego roku tworzył niezwykły tandem z naszym kochanym Ronim-Rotwailerem. Dzisiaj przez zrządzenie losu ma pod okiem trzymiesięcznego Malamuta- Rica 8)

  Pozdrawiamy E+R 8)

  OdpowiedzUsuń
 2. To już mój drugi jamnik...i powiem że to trudne ale cudne psiaki;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam suczkę jamniczkę krótko włosą Sonie jest słodka i zarazem nie znośna ale nigdy bym sobie nie wybaczyła jak by jej się coś stało

  OdpowiedzUsuń
 4. oj tak jamniki maja charakterek .moj ustawia nas jak chce

  OdpowiedzUsuń